Balowa aukcja charytatywna

Bibliofilskie wydanie „Pana Tadeusza”, kolce i koszulka Adama Kszczota, biżuteria od Katarzyny Groniec, dzieła Leonarda Stroynowskiego i Krystyny Szalewskiej, fartuch kuchenny Roberta Makłowicza oraz płaszcz głównego bohatera i grafika z najnowszego filmu Agnieszki Holland „Mr. Jones” – to tylko część przedmiotów, które będzie można nabyć na aukcji charytatywnej podczas IX Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się w sobotę (2 lutego) w CKK Jordanki w Toruniu.

 

Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. – W organizacji  licytacji co roku wspierają nas artyści, sportowcy, dyplomaci, firmy i instytucje z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości z całej Polski. Tradycyjnie otrzymaliśmy wiele przedmiotów z obszaru sztuki i cennych pamiątek. Dziękujemy za to wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Pomogło blisko 150 darczyńców, którzy przekazali na licytację około 200 przedmiotów –  między innymi rękodzieło, ceramikę, dzieła sztuki, biżuterię, ciekawe wydawnictwa i kosze z produktami tradycyjnymi. Wśród darczyńców są między innymi Andrzej Seweryn, Anita Lipnicka,  Margaret, Paweł Fajdek, marszałkowie dziewięciu województw oraz ambasadorzy Norwegii, Belgii i Szwajcarii (lista darczyńców).

 

Na licytacje główną trafią:

  • kolekcjonerskie, bogato zdobione wydanie Pisma Świętego w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka,
  • naszyjnik i bransoletka z perłami od Katarzyny Groniec,
  • Matka Boża Ostrobramska – akwaforta Krystyny Szalewskiej,
  • stolik gerydon – antyk z XIX wieku,
  • obraz Leonarda Stroynowskiego „Ubieranie Panny Młodej”,
  • obraz Louisa Debras „Szlachcic (muszkieter królewski) w stajni”.

Więcej na temat przedmiotów, które trafią na licytację główną

 

Wśród darowanych przedmiotów są także bibliofilskie wydanie „Pana Tadeusza”, kolce i koszulka wielokrotnego mistrza Europy i Świata na 800 metrów Adama Kszczota, fartuch kuchenny Roberta Makłowicza z autografami, koszulki z autografami sportowców, woskowy Pałac Kultury i Nauki od firmy Candellana, kosze z produktami tradycyjnymi oraz płaszcz głównego bohatera i grafika – rekwizyt z najnowszego filmu Agnieszki Holland „Mr. Jones”. Wspierają nas także regionalne media: Radio Gra przekazało na licytację bombki z autografami muzyków, TVK Toruń – koszulkę Kamila Stocha, redakcja „Gazety Wyborczej” – książkę „Dialogi” Adama Michnika i Aleksieja Nawalnego, a TVP Bydgoszcz proponuje kolację z wybranym dziennikarzem stacji.

 

Opis przedmiotów, które trafią na licytację cichą

 

Czytaj też: