Fot. Łukasz Piecyk

Balowa aukcja charytatywna – deskorolka od Lyncha wciąż do nabycia

Do końca lutego poznamy ostateczny dochód z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Do 31 stycznia można jeszcze uczestniczyć w internetowej charytatywnej licytacji kolekcjonerskiej deskorolki od Davida Lyncha z autografami twórców i aktorów serialu „Miasteczko Twin Peaks” – aktualna kwota licytacji to 16,5 tysiąca złotych.

Na dochód z balu, który w tym roku organizowaliśmy wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Włocławka Markiem Wojtkowskim złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów.

Przedmioty na licytację przekazało 150 darczyńców – dyplomaci, instytucje i firmy z regionu, samorządowcy, artyści, sportowcy i znane osobistości z całej Polski (Lista darczyńców). Łączny wpływy z licytacji cichej i głównej to około 150 tysięcy złotych.

Na licytacji głównej osiągnięto następujące kwoty:

  • deskorolka Davida Lyncha z podpisami twórców serialu „Miasteczko Twin Peaks” – 16 tysięcy złotych
  • grafiki Artura Grottgera od firmy Ada-Plus – 5 tysięcy złotych,
  • obraz Krzysztofa Candera „Trałowce w porcie”- 5 tysięcy złotych,
  •    miedzioryt Jerzego Hoppena od Galerii Roka – 18 tysięcy złotych,
  • akwaforta Krystyny Szalewskej, Matka Boża z dzieciątkiem „Umilenie”- 7 tysięcy złotych,
  • pozłacana biżuteria z bursztynami od Małgorzaty Ostrowskiej – 2 tysiące złotych.

Podczas licytacji głównej deskorolka od Davida Lyncha z podpisami twórców serialu „Miasteczko Twin Peaks” osiągnęła kwotę 16 tysięcy złotych. Do organizatorów balu dodzwonił się jednak licytant z USA, który zgłosił chęć zakupu przedmiotu za wyższą kwotę. Decyzją marszałka Piotra Całbeckiego, który nabył przedmiot podczas aukcji głównej, deskorolka wróciła do dalszej licytacji internetowej.

Internetowa aukcja, w ramach której można nabyć deskorolkę Davida Lyncha skierowana jest do wszystkich. Licytacja jest prowadzona za pośrednictwem strony balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl. Na oferty kupna (z proponowaną kwotą oraz danymi kontaktowymi) czekamy do 31 stycznia (do godziny 14.30) pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl.

Skateboard z klimatycznymi grafikami nawiązującymi do serialu pochodzi z unikatowej kolekcji deskorolek powstałych pod okiem samego Davida Lyncha. Deskę wyprodukowała ceniona amerykańska firma Habitat Skateboards z najwyższej jakości kanadyjskiego klonu. Autografy złożyło 32 członków ekipy filmowej (lista podpisów nadesłana przez darczyńców). Opis przedmiotu w języku angielskim.

Dochód z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także na rzecz polskich misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Indonezji.

Czytaj też:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 stycznia 2018 r.

Marszałkowski Bal Dobroczynny

Bal z myślą o potrzebujących

Ósmy Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym za granicą. Tegoroczną edycję balu organizujemy wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Włocławka Markiem Wojtkowskim. Czytaj więcej

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, fot. Łukasz Piecyk

Beneficjenci Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego


Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie oraz Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu – to dwie instytucje z naszego regionu, którym przekażemy środki zebrane podczas VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Zbieramy też pieniądze na rzecz polskich misji niosących pomoc potrzebującym w Indonezji i Zambii.

Czytaj więcej

Kolekcjonerska deskorolka z autografami twórców i aktorów serialu Twin Peaks

Deskorolka od Lyncha na internetowej aukcji


Kolekcjonerska deskorolka od Davida Lyncha z autografami twórców i aktorów serialu „Miasteczko Twin Peaks” jest jednym z przedmiotów, których sprzedaż zasili wpływy z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Skateboard może nabyć każdy – na oferty kupna czekamy pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.plCzytaj więcej

kapelusz od Maryli Rodowicz, fot. Andrzej Goiński

Balowa aukcja charytatywna


Deskorolka Davida Lyncha, ryciny Artura Grottgera, kapelusz Maryli Rodowicz, biżuteria Małgorzaty Ostrowskiej i praca Krystyny Szalewskiej – to tylko niektóre przedmioty, które będzie można nabyć na aukcji charytatywnej podczas sobotniego (20 stycznia) VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego w CKK Jordanki w Toruniu. Czytaj więcej

Fot. Tymon Markowski

Zabawa i szczytny cel

Ponad 300 osób zapowiedziało udział w VIII Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, który odbędzie się w sobotę (20 stycznia) w specjalnie zaaranżowanej na ten cel przestrzeni toruńskich Jordanek. W przygotowaniu oprawy artystycznej wydarzenia uczestniczy kilkudziesięciu wykonawców.

Czytaj więcej