VII Marszałkowski Bal Dobroczynny

Dochód z siódmego Marszałkowskiego Bal Dobroczynnego, który odbył się 21 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu trafił do pięciu instytucji niosących pomoc potrzebującym w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Świeciu i Chełmnie. Bal zorganizowaliśmy wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Grudziądza Robertem Malinowskim.

Beneficjentami siódmej edycji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego były: Kuchnia św. Alberta w Bydgoszczy prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, toruńska Fundacja Światło, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia we Włocławku, Dom Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz Dom Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Każda z instytucji otrzymała czek na 37 tysięcy złotych.

W szczytnym celu na toruńskich Jordankach bawiło się sto siedemdziesiąt par. W pomoc w organizacji balu zaangażowało się prawie 130 darczyńców – instytucji i firmy z regionu oraz samorządowców i znanych osobistości – którzy przekazali wartościowe przedmioty na balową aukcję charytatywną oraz loterię.

Dochód z licytacji głównej wyniósł 80 tysięcy złotych. Gitara z autografem Stinga osiągnęła cenę 15 tysięcy złotych. Tyle samo zapłacił nabywca grafiki Zdzisława Beksińskiego. Grafika Jerzego Dudy-Gracza została sprzedana za 13 tysięcy złotych, „Matka Boża Ostrobramska” Krystyny Szalewskiej (akwaforta) osiągnęła cenę 8 tysięcy złotych, Rysunki Zbigniewa Lengrena z „Profesorem Filutkiem” – 6 tysięcy złotych, a biżuteria srebrna z perłami od Katarzyny Żak – 5 tysięcy złotych. Uczestnicy balu kupili też „koty w worku” za łączną kwotę 16,5 tysiąca złotych. W jednym z nich był miód, za który nabywca zapłacił 5,5 tysiąca złotych.

Oprawę muzyczną zapewniły Eljazz Big Band, Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Wystąpili także Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” oraz tancerze Anna Głogowska i Marcin Olszewski.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 3 stycznia 2018 r.