I Marszałkowski Bal Dobroczynny

Czterdzieści trzy tysiące złotych - taką sumę udało się zebrać na rzecz Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu podczas I Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się 23 lutego 2010 roku w toruńskim Dworze Artusa. Hospicjum jest placówką, która jako jedyna w Kujawsko-Pomorskiem prowadzi oddział pielęgnacyjno-opiekuńczy dla dzieci i młodzieży z pełną opieką medyczną, pielęgniarską  i  farmakologiczną.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, przedstawiciele władz samorządowych, administracji państwowej, uczelni wyższych i służb mundurowych a także dyplomaci, artyści, przedsiębiorcy i inni goście. Jedną z głównych atrakcji wieczoru był „taniec z władzami”, czyli prezentacja umiejętności tanecznych znanych postaci z regionu, które wcześniej pobierały specjalne lekcje pod okiem profesjonalistów. Wystąpili wicemarszałek Edward Hartwich, który zatańczył z Alicją Brożek, radna województwa Silvana Oczkowska, której partnerował Tomasz Zegarski, rektor UMK Andrzej Radzimiński który wystąpił z Anną Ruczyńską, prezes Oriona Hisashi Fukui, któremu partnerowała Jolanta Zegarska, Tadeusza Buszewska z wydziału chemii UMK, która wystąpiła ze Zbigniewem Wachowiczem oraz kanclerz UMK Paweł Modrzyński, który zatańczył z Hanną Baczyńską.

W trakcie balu odbył się także pokaz salsy kubańskiej w wykonaniu studentów Bursy Akademickiej Caritas w Przysieku oraz mini-kurs tańca merenge wywodzącego się z Dominikany. Do tańca zagrał zespół Eljazz Big Band. Uczestnicy balu wzięli też udział w loterii fantowej, aukcji dzieł artystów z naszego regionu, a także cichej aukcji prac i przedmiotów podarowanych przez artystów oraz sponsorów.

Czytaj też: 43 tysiące złotych na pomoc dzieciom

fot. Andrzej Goiński

arrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content