IV Bal Marszałkowski

Prawie 90 tysięcy złotych zebrane podczas IV Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się 19 stycznia w bydgoskiej Operze Nova, przekazaliśmy prowadzonemu przez siostry elżbietanki Domowi Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim w powiecie sępoleńskim. W placówce mieszka pięćdziesięcioro podopiecznych, dzieci i młodych ludzi niepełnosprawnych intelektualnie oraz z tak zwaną niepełnosprawnością sprzężoną (intelektualną i ruchową).

Podopieczni domu korzystają z rehabilitacji, uczą się i rozwijają w dostępnych sobie sferach. Dzięki opiekującej się domem Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym uczestniczą w zajęciach sportowych, tanecznych, kulinarnych i komputerowych oraz w imprezach integracyjnych, pozwalających na kontakt ze światem ludzi zdrowych.

Zaproszenia na Bal Marszałka rozprowadzał tradycyjnie honorowy komitet organizacyjny, w którym zasiadają od początku działające publicznie panie oraz małżonki polityków i biznesmenów. Do tańca zagrał Eljazz Big Band, a na parkiecie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych i wysocy rangą urzędnicy państwowi oraz ludzie biznesu, świata kultury i mediów. Uzupełnieniem zbiórki pieniężnej była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez znane postaci, wśród których znalazły się między innymi podarowana przez małżonkę prezydenta RP Annę Komorowską książka kucharska z jej odręczną dedykacją oraz koszulki z autografami kujawsko-pomorskich olimpijczyków od marszałka Piotra Całbeckiego.

fot. Marek Dembski

arrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content