V Bal Marszałkowski

231 tysięcy złotych – to kwota zebrana podczas V Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbył się 18 stycznia 2014 roku w reprezentacyjnych salach toruńskiego Dworu Artusa. Beneficjentami byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku.

Do zabawy i zaangażowania w szczytnym społecznie celu zaprosili już po raz piąty marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i małżonka gospodarza regionu Dagna Całbecka. Zaproszenia tradycyjnie rozprowadzał honorowy komitet organizacyjny, w którym zasiadają działające publicznie panie oraz małżonki polityków i biznesmenów.

Udział w balu, na którym bawiło się ponad sto par, oznaczał wpłatę w wysokości 700 złotych od pary na konto zbiórki publicznej na rzecz wskazanych placówek. Odbyły się też aukcje wartościowych przedmiotów przekazanych przez znane osobistości. Podczas licytacji głównej udało się zebrać 67 tysięcy złotych. Najwięcej, 21 tysięcy złotych, zapłacił nabywca serwisu herbacianego podarowanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kolejne 68 tysięcy złotych przyniosła licytacja cicha. 50 tysięcy złotych na konto balu przekazała bydgoska Pesa.

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych im. Księdza Karola Sterpi w Izbicy Kujawskiej i Specjalny Ośrodek Wychowawczy pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus we Włocławku są prowadzone przez polskie prowincje katolickich zgromadzeń księży orionistów i sióstr orionistek (Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności i Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia).

Marszałkowski Bal Dobroczynny 2014 poprowadził Maciej Orłoś, a aukcje Rafał Rykowski, Agnieszka Korzeniewska i Jacek Beszczyński, do tańca zagrał toruński Midnight Band, a do poloneza  poprowadził gości Zespół Ziemia Bydgoska.

arrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content