VI Charytatywny Bal Marszałkowski

Dzieła Pabla Picassa i Salvadora Dalego, książka z autografem prezydenta Lecha Wałęsy, filiżanki do kawy od premier Beaty Szydło, buty kowbojskie z Teksasu i inne wartościowe przedmioty były atrakcjami aukcji charytatywnej podczas sobotniego (30 stycznia) szóstego Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Darczyńcą strategicznym były Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Dochód zasili konta Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.

- Na dochód z balu, który w tym roku zorganizowaliśmy wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, składają się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów i loterii fantowej. Gorąco dziękujemy za hojną pomoc wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytacje – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Przedmioty na licytację przekazało około 160 darczyńców - dyplomaci, instytucje i firmy z regionu oraz samorządowcy i znane osobistości z całej Polski.

Wśród objętych licytacją przedmiotów były między innymi Złote Kolce Bronisława Malinowskiego od bydgoskiej Pesy, podpisana przez autorów filmu „Excentrycy…” książka Włodzimierza Kowalewskiego z płytą z muzyką Wojciecha Karolaka, gitara Czerwonych Gitar z podpisami muzyków, perski dywan od ambasadora Iranu, biżuteria od gubernatora chińskiej prowincji Hubei, a także voucher na mecze półfinałowe i finałowe kwietniowego turnieju tenisowego WTA Open w Katowicach oraz wyroby ceramiczne, ludowe rękodzieło i produkty tradycyjne z różnych regionów.

Do nabycia były także dzieła znanych i cenionych twórców. Grafika Pabla Picassa „Le Gout du Bonheur No. 2” poszła za 20 tysięcy złotych, podobną sumę wylicytowano za rzeźbę przedstawiającą marszałka Piłsudskiego, grafikę Dalego „Reproaches Of Virgil Purgatory 5” sprzedano za 7 tys., pracę Konstantego Brandla za 5 tys.

Czytaj też:

Komu pomagamy?

arrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content