Za nami szósty Marszałkowski Bal Dobroczynny. Wydarzenie odbyło się 30 stycznia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Dochód trafi do podopiecznych dwóch instytucji prowadzonych przez siostry elżbietanki: Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim. Tegoroczną edycję balu zorganizowaliśmy wspólnie z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

– We współpracy z samorządowcami, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami naszego województwa, których łączy chęć niesienia pomocy innymi, kontynuujemy ideę organizacji Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Chcielibyśmy aby kolejne edycje tego wydarzenia odbywały się także w innych miastach prezydenckich naszego regionu. Zwróciliśmy się już do włodarzy z taką propozycją – mówi marszałek Piotr Całbecki.

– Bal Dobroczynny to bardzo cenna inicjatywa, która łączy doskonałą zabawę z pomocą potrzebującym mieszkańcom naszego województwa. Jestem przekonany, że również w tym roku do podopiecznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Grudziądzu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim trafi solidny zastrzyk pieniędzy – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Środki zbierane podczas kolejnych edycji balu przeznaczamy na działalność organizacji i instytucji, które niosą pomoc i opiekę niepełnosprawnym mieszkańcom naszego województwa. Do tej pory takie wsparcie trafiło do podopiecznych sześciu placówek (więcej). Na dochód z balu składają się wpłaty od par uczestniczących w imprezie oraz środki zebrane podczas loterii i aukcji wartościowych przedmiotów. W tym roku przedmioty na licytację przekazało 160 darczyńców.

Szósty Marszałkowski Bal Dobroczynny, na który przybyło blisko 200 par, odbywał się w wyjątkowych wnętrzach otwartego niedawno centrum kulturalno-kongresowego na toruńskich Jordankach, którego projekt otrzymał nagrodę na Festiwalu Architektury Światowej (WAF) w Barcelonie jako najlepszy kulturalny obiekt przyszłości. Autorskie menu serwował Artur Moroz, szef restauracji Bulaj i zwycięzca w kategorii „danie główne” podczas prestiżowego przeglądu Food and Wine Noble Night 2015 w Warszawie. Oprawę muzyczną zapewnili Eliasz Orchestra (zdobywcy platynowej płyty za projekt „In the rhythm of Chopin”), Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis (zdobywcy Fryderyka 2015 w kategorii „Najlepszy album polski za granicą”) oraz Steve Nash i DJ Funktion (trzykrotni mistrzowie świata DJ-ów federacji IDA). Wystąpili także Katarzyna Żak i Mariusz Lubomski, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz szkoła taneczna Jagielski Dance Project.

Czytaj też:

Strona internetowa Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego 

29 stycznia 2016 r.
Ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2016 r.