Organizatorzy

 

Organizator:

  • Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Małżonką, Piotr i Dagna Całbeccy

Organizacja balu:

  • Miejsce: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
  • Autorskie menu i dobór win: Restauracja „Daglezja”
  • Aranżacja stołów: kwiaciarnia TANGA
  • Kierownik produkcji technicznej: Zbigniew Zarębski

Oprawa artystyczna:

  • Eliasz Orchestra
  • Kwintet Smyczkowy Filharmonii Pomorskiej
  • Tradycyjny polonez i walce: Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” i Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy
  • Gwiazdy wieczoru: Hanna Banaszak, Lena i Jan Klimentowie oraz zespół tancerek samby Carnival Stars

Hanna Banaszak to wyjątkowy, ciepły głos – pełen nostalgii i zadumy, ale także zachwytu nad ulotnymi chwilami dnia. Teksty, które interpretuje w sposób niezwykły, układają się w opowieść o ludziach i są afirmacją życia. Na scenie występuje od ponad 40 lat, wciąż aktywna i zaskakująca. Zrealizowała klika telewizyjnych recitali, wydała kilkanaście płyt, występowała w Polsce i za granicą. W 2020 roku pojawiła się z nową płytą Stoję na tobie, Ziemio. Umieściła tam nieprzypadkowe wiersze: Szymborskiej, Różewicza, Gombrowicza oraz własne teksty – wokalistka zajmuje się również komponowaniem, pisaniem wierszy, fotografią. Ta artystyczna dusza Hanny Banaszak i zmysłowy, piękny głos, którego nie sposób pomylić, stawia ją w szeregu niezapomnianych twórców muzyki, a piosenki W moim magicznym domu, Żegnaj kotku czy Samba przed rozstaniem są ciągle żywe.

Jan i Lenka Klimentovie to czeska (mieszkająca w Polsce) najbardziej „roztańczona para” – zarówno na parkiecie, jak i w życiu prywatnym. Poznali się, kiedy ona miała zaledwie 10 lat. Jan był nauczycielem Lenki i nic wtedy nie zapowiadało, że los ich ze sobą połączy. Jan Kliment, kiedy zobaczył w telewizji finał polskiego programu „Taniec z gwiazdami”, wiedział, że to jego cel. Zgłosił swój udział w castingu, ale nie miał partnerki. To właśnie wtedy pojawiła się znów w jego życiu Lenka, którą poprosił o partnerowanie. I tak Polska połączyła tancerzy na dobre. Razem wyjeżdżają na występy uświetniające gale. Reprezentują przy tym najwyższą międzynarodową klasę taneczną S w tańcach latynoamerykańskich. Każdy ich występ to niezapomniana uczta dla zmysłów.

 

Konferansjerzy:

Grażyna Nita i Maciej Puto

Prowadzenie licytacji głównej:

Rafał Rykowski

arrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content